Masz pytania?

  • bok.przyjemnysen@gmail.com bok.przyjemnysen@gmail.com
  • Dorad. Krzysztof: 535 948 148 Dorad. Krzysztof: 535 948 148
  •  535 948 048 535 948 048
Koszyk
Kliknij Kup Teraz
Kategorie

STELAŻ, STELAŻE, STELAŻ DO ŁÓŻKA, STELAŻ POD MATERAC ZOBACZ


Jaki stelaż do łóżka wybrać ? Stelaż do łóżka jest jednym z najważniejszych elementów Twojego łóżka. Na stelażu leży materac i to właśnie od niego zależy w dużej mierze jakoś Twojego snu.

Stelaże wykonane są ze specjalnych, lekko wygiętych, drewnianych listewek połączonych ze sobą.

Stelaże wykonuje się z drewna:

- brzozowego
-sosnowego
- bukowego

Najtańsze stelaże do łóżek wykonuje się z drewna sosnowego. Są one rozwijane, kładzione na ramie łóżka. Stelaż taki jest twardy i nadaje się jedynie do tanich materacy bonelowych. Nie zaleca się do najlepszych konstrukcji materacy piankowych czy materacy lateksowych bo może odgniatać materac i powodować jego odkształcenie. Nieprawidłowe podłoże materaca to często utrata gwarancji, gdyż materac nie jest użytkowany zgodnie z zaleceniami.

 

(przykład drewnianego stelaża drabinkowego)

 

Bardzo dobre stelaże do łóżek pod materac wykonuje się z drewna bukowego. Listwy z drewna bukowego  takie są bardzo sprężyste, reagują na pracę materaca. Jeśli zamierzasz kupić materac z pianką termo-visco, memory, wysokoelastyczną czy lateksu, koniecznie zainwestuj w stelaż z bukowymi listwami. Stelaże te świetnie sprawdzą Ci się w łóżku podwójnym.

 


(stelaż firmy Senactive)

 

Wybór stelaża jest bardzo prosty jeśli wiesz czego szukasz. Wiadomym jest to iż rama łóżka bez stelaża nie będzie spełniać swojej funkcji.
Do wyboru przed Tobą :

Stelaże nieregulowane (stelaż opisany wyżej)

Stelaż regulowany ręcznie

Stelaż regulowany elektrycznie

Stelaże nieregulowane jest stelażem zwijanym, zbudowanym z listewek połączonych taśmą. Umieszcza się go na ramie łóżka, można go przykręcić na stałe metalowymi wkrętami do drewna.

Stelaż regulowany ręcznie - Stelaże regulowane instalujesz w ramie łóżka na stałe. Stelaż taki umożliwia Ci uniesienie nóg i siedzenie lub leżenie w wygodnej dla Ciebie pozycji. Regulacja odbywa się ręcznie. Unosisz część wezgłowia lub podnóżka na określoną wysokość. Blokada nastąpępuje w wyniku zapadki w uchwytach mocujących. Stelaże regulowana nie nadają się do materacy sprężystych, których nie można zginać. Najlepiej współpracują z materacami piankowymi i lateksowymi.

Stelaż regulowany elektrycznie

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie stelaża regulowanego elektrycznie. Stelaże takie są najlepsze jakościowo, użyte w nich materiały są najwyższej jakości. Stelaż taki oferuję pełny luksus. Najczęściej posiada większą regulację stref niż stelaże regulowane ręcznie  tylko w dwóch płaszczyznach.

 

(stelaż firmy Materasso)

Decydując się na stelaż zwróć uwagę na:

Strefy twardości stelaża - tak jak materace, stelaże posiadają strefy twardości, od których zależy w głównej mierze komfort snu i ułożenie Twojego ciała. Najlepsze stelaże posiadają aż siedem stref twardości, dlatego w perfekcyjny sposób będą współpracowały z Twoim nowoczesnym materacem piankowym lub lateksowym. Mija się z celem inwestowanie w taki stalaż jeśli masz materac ze sprężyną bonelową lub kieszeniową, które nie posiadają 7 stref twardości.

Odstępy między listewkami oraz na ilość listewek

Bardzo ważna jest ilość listewek w Twoim stelażu. Im gęstrze rozmieszczenie tym lepiej (przykładem jest Triple Mobil T12 z Materasso)


 

W zależności od ceny stelaża stosuje się od 18 do 42 listewek.

Dodatkowymi elementami w najlepszych stelażach są :

- regulacja w odcinku lędzwiowo-krzyżowym, co zwiększa lub zmniejsza twardość w tej strefie

-specjalna taśma po środku umożliwiająca prawidłowe rozłożenia ciężaru.

Obsługujemy płatności PayU